24 SAATTE KARGO

İç Çamaşırı

Gösterilen: 1 ile 2 arası, Toplam: 2 (1. Sayfa)

Erkek İç Çamaşırı

Erkek giyiminin vazgeçilmezi ve en önemli parçası olan iç çamaşırı, en az bir ceket veya pantolon kadar değerini korumaktadır. İç çamaşırlarında aranan özelliklerin başında ise kullanım kolaylığı ve görünümünün yanı sıra hijyenik ve sağlıklı olmasıdır. Özellikle pamuktan ve bambu lifleri kullanılarak yapılan türler sektörün en sağlıklısı olarak kabul edilmektedir. Modern kesime sahip, esnek ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan % 100 pamuklu iç giyim malzemesi, her yaştan erkeklere hitap etmektedir.

Naylon ve sert lastikli modeller ise hava almayı engellediğinden aşırı terleme yapmakta, pişik ve mantar gibi sağlık sorunları oluşturmakta, belirli bir süre sonunda koku yapmakta ve uzun süre rahat olarak kullanılamamaktadır. Bu nedenle iç giyim seçimi yapılırken özellikle külotlar, çok dar veya çok bol olmamalı, vücudu saran ve az da olsa bol kesim olanlar tercih edilmelidir. Atlet seçimi yapılırken de aynı esaslar göz önünde tutulmalı, aşırı dar vücudu rahatsız edenler tercih edilmemelidir. Özellikle renk konusunda da hassas davranılmalı, sonradan rengin yıkama esnasında çıkmaması için genellikle ana renkler olan siyah ve beyaz renkler tercih edilmelidir.

Erkek İç Çamaşırı Markaları

Erkekler için önemli bir konu da iç giyim konusunda bir marka oluşturmalarıdır. Her markanın beden ölçüleri birbirlerini tutmamaktadır. Sorun oluşmaması ve özellikle de online alışveriş yaparken vücutlarına uygun olanı alabilmek için sürekli kullanılan markaların seçilmesi bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Erkek iç çamaşırı sektöründe birçok yerli ve yabancı marka bulunmaktadır. Marka seçimi yapılırken uzun süre bu marka kullanılacağından, iç giyim malzemelerinin içerikleri ve özellikleri detaylı olarak incelenmelidir. Bazen sadece bir markaya bağlı kalmamak gerekmektedir. Bir markanın atleti çok iyi olurken boxer konusunda aynı kaliteye sahip olmamaktadır. Özellikle adı duyulmamış ve fason olarak ünlü markaları taklit eden kıyafetlerden uzak durulmalı, mutlaka orijinal etiketli ve güvenilir markalar tercih edilmelidir.

Erkek İç Çamaşırı Modelleri

Kadınlarda olduğu kadar erkek iç çamaşırı modeli bulunmasa da, hem görünüm hem de kullanım açısından birçok model bulunmaktadır. Külot modelleri arasında boxer, slip ve paçalı külot çeşitleri mevcutken, atletlerde ise kollu, kolsuz, değişik yakalarda, ince ve kalın askılı ve spor gibi daha çok model bulunmaktadır.